Aktuality

V areálu Matice slezské v Dolní Lomné se bude natáčet film


Známý moderátor a muzikant Petr Šiška připravuje celovečerní film o krásném Těšínském Slezsku s názvem Muzzyka. Natáčení v areálu Matice slezké bude probíhat během srpna a na Slezských dnech v neděli 4. září 2016.
V areálu Matice slezské v Dolní Lomné se bude natáčet film

Známý moderátor a muzikant Petr Šiška připravuje celovečerní film o krásném Těšínském Slezsku s názvem Muzzyka. Režisérem tohoto filmu bude slovenský režisér Dušan Rapoš, známý z filmů Fontána pre Zuzanu, Rabaka nebo profilu Karla Kryla. Ve filmu budou účinkovat známí čeští, polští a slovenští umělci. Z polských to bude např. Maciej Musial, držitel letošní Telekamery, což je obdoba našich cen TýTý, a naše rodačka, zpěvačka Halina Mlynková, z českých Pavel Kříž, Martin Dejdar a Eva Vejmělková, ze slovenských např. Maroš Kramár. Před kamerou se po několika letech objeví i Jarek Nohavica, který je autorem titulní i závěrečné písně. Nebude chybět ani farář v podání Norberta Lichého.

Pěvecké party kromě Jarka Nohavici zazpívají Peter Cmorík, Markéta Konvičková, Ewa Farna, Halina Mlynková, uslyšíme i slovenské Kollárovce.

Filmové záběry se budou točit od 8. srpna na mnoha místech v regionu – v Dolní Lomné, Hrádku, Bystřici, Třinci, Českém Těšíně. Filmaři nevynechají letošní Slezské dny, Gorolski Šwieto i slavnosti v Hrádku. Natáčení v areálu Matice slezké bude probíhat během srpna a na Slezských dnech v neděli 4. září 2016.

Premiéra je plánována na únor 2017.

Bude to hezký film s hezkými písničkami, který ukáže krásy Těšínského Slezska v ideální verzi tak, aby sem přijížděli turisté a chtěli vidět ten kemp, který bude představovat areál Matice slezské v Dolní Lomné, budou chtít vidět velkou skálu v Hrádku a řadu krásných věcí, které tady máme.

Jarmila Kantorová
 

Náš tip

Náš tip

Náš tip