sd 2013 sd 2013 sd 2013 sd 2013 sd 2013 Slezske banner 001
Slezské dny patří bezpochyby k největším kulturním zážitkům v Dolní Lomné.      
        Po více než 45 let patří první nebo druhý víkend v září prostorám národopisného areálu Slezským dnům. Jsou významnou folklórní událostí, která láká publikum z širokého okolí. Každoročně na podiích národopisného areálu vystupuje na 23 zahraničních i tuzemských folklorních souborů. Pravidelně jsou zvány soubory ze Slovenska, Polska a také jiných zemí. Tento velký svátek folkloru se řadí mezi nejoblíbenější toho druhu u nás. Zobrazuje v reprezentativním výběru převážnou část toho nejlepšího, co se uchovává v muzice, písních, tancích a krojové kultuře. Každoročně slavnosti obohacují doprovodné programy.


Dni Śląskie
należą bez wątpienia do największych wydarzeń kulturalnych w Łomnej Dolnej.
      Przez okres ponad 45 lat, podczas pierwszego lub drugiego weekendu września, odbywają się w ośrodku etnograficznym uroczystości pod nazwą „Dni Śląskie“. Ta znacząca impreza folklorystyczna przyciąga publiczność z szerokiej okolicy. Corocznie na podiach ośrodka ludowego występuje ok. 23 zagranicznych i krajowych zespołów folklorystycznych. Regularnie zapraszane są zespoły ze Słowacji, Polski i innych krajów. To duże święto folkloru należy do najbardziej popularnych w kraju. Przedstawiany jest repre-zentacyjny wybór wszystkiego najlepszego, co zachowało się w muzyce, pieśniach, tańcach i kulturze stroju ludowego. Corocznie święto jest wzbogacone o programy towarzyszące.


The festival Silesian Days
is undoubtedly one of the biggest cultural experiences in the village of Dolni Lomna.
      For more than 45 years, the first or the second weekend in September belongs to the festival Silesian Days which takes place at the premises of Ethnographic Complex. This important folkloric event attracts visitors from wide area. Every year, 23 foreign and domestic folklore groups perform on the stages of the Ethnographic Complex. Groups from Slovakia, Poland and other countries are regularly invited. This great feast of folklore is among the most popular of its kind in the Czech Republic. It displays a representative selection of the best in music, dance and costume culture. Every year, the festival has a rich accompanying program.

.
Mezi vystupujícími se představil profesionální poddukelský umělecký rusínský soubor PUĹS

Aktuality


Již 47 let patří první víkend v září prostorám národopisného areálu Slezským dnům

03.09.2016
Prešovský PUĽS napumpoval do přítomných diváků 47. Slezských dnů pořádnou dávku energie. Foto ZDE

ON-LINE přenos ze Slezských dnů

02.09.2016
Prostřednictvím našeho partnera firmy HoralNET Vám přínášíme ON-LINE atmosféru z obou dnů. ZDE

Autobusy pohodlně až do areálu

01.09.2016
Využijte naši nabídku cestovat pohodlně přistavenými autobusy přímo do areálu a zpět na nádraží. Příležitostní jízdní řád ZDE.

Oficiální program 47. Slezských dnů již k dispozici

13.08.2016
Už po čtyřicáté sedmé se můžeme těšit na velmi atraktivní soubory, které zavítají do Údolí Lomné. Podrobný program ZDE

V areálu Matice slezské v Dolní Lomné se bude natáčet film

02.05.2016
Známý moderátor a muzikant Petr Šiška připravuje celovečerní film o krásném Těšínském Slezsku s názvem Muzzyka. Natáčení v areálu Matice slezké bude probíhat během srpna a na Slezských dnech v neděli 4. září 2016.

Na programu letošních Slezských dnů pracujeme

28.02.2016
V programu vystoupí profesionální poddukelský umělecký rusínský soubor PUĹS, brněnský soubor PÚČIK a jiné. Pro dobrou pohodu jsme pozvali na sobotní podvečer známou kapelu Kysucký prameň, kterou znáte z TV Šlágr.

Fotogalerie z nedělního dne slezských dnů

06.09.2015
Průběh nedělního dne ve fotogalerii TADY

Fotogalerie ze sobotního dne

05.09.2015
Již 46. ročník Slezských dnů byl zahájen v Dolní Lomné. Fotogalerie TADY

Program 46. ročníku již k dispozici

10.08.2015
Podrobný program s časovým sledem událostí Slezských dnů naleznete TADY

45. Slezské dny upoutaly exotikou

07.09.2014
Mnohem přívětivější počasí a tedy i veselejší nálada vládla druhým dnem 45. Slezským dnům. Programový sled vyvrcholil vystoupením exotického souboru RAPA NUI z Velikonočních ostrovů za účasti téměř zaplněného areálu v Dolní Lomné. Foto z druhého dne TADY

45. Slezské dny v plném proudu

Velmi optimisticky začaly v sobotu již 45. Slezské dny vystoupením dětských souborů Slezánek, Vonička, Ondrášek a Lipka. FOTO TADY

Tanečníci z RAPA NUI - VELIKONOČNÍ OSTROVY

13.08.2014
Tento exotický soubor bude účinkovat v rámci 45. Slezských dnů v neděli v odpoledních hodinách. Přijedou tanečníci a hudebníci včetně královny Velikonočního ostrova Taurama Hey Rapu. VIDEO

Časový harmonogram Slezských dnů

13.08.2014
Slezské dny jsou v plné přípravě a my Vám přinášíme
podrobný časový harmonogram dvoudenního bohatého programu

Program Slezských dnů

15.05.2014
Skelet programu 45. Slezských dnů je připraven.
Programové schéma TADY
 

Náš tip

Náš tip

Náš tip