Krajinou dávných horalů

  • Dolní Lomná
  • Stezka Krajinou dávných horalů
  • Výchozí bod : parkoviště na Matyščině louce /autobusová zastávka/
  • Možnost parkování : informační centrum v Dolní Lomné
  • Náročnost : lehká

   [Krajinou dávných horalů]

Krásy přírody Lomné – to není jen Mionší

Její trasa začíná na parkovišti na Matyščině louce (též zastávka autobusu) u nového Informačního centra. Po nově vyznačené stezce dojdete okolo chaty Polana na hřeben Malé Kykuly (789m), který se táhne nad údolím Lomné směrem ke Kozubové. Trasa má necelé 4 km a na 7 zastavení nabídne nahlédnutí na zdejší krásnou krajinu očima horalů, kteří tu žili asi před 100 lety. Vedle příběhů o krajině a lidech nabízí tato trasa nečekaně pěkné výhledy jak na údolí Lomné tak na nedaleký prales Mionší. Ostatně kouskem lesa, podobného slavnému pralesu, prochází i trasa po loveckém chodníčku.

Návštěvníci, kteří mají rádi delší vycházky jistě ocení, že k návštěvě NS mohou snad přidat další cíle - lze vyrazit k chatám na Kozubové (cca 1,7 km), na Kamenitém (cca 4,4 km) nebo se 2 cestami vrátit do Dolní Lomné.

Samotné tabule mají zajímavý design - jsou tištěny přímo na dřevě. Pro děti budou v IC k dispozici pracovní listy, případní návštěvníci z ciziny zas jistě ocení texty v angličtině či polštině, které budou v IC k dispozici rovněž na letáčcích.

Zvídavější návštěvníci, vybavení mobilem s foto-aparátem, si mohou doplňkové informace ke stezce "stáhnout" pomocí tzv. QR kódů.

mapka tady:

 

Náš tip

Náš tip

Náš tip

Zimní verze