XX. ročník Festivalu na pomezí

  • Dolní Lomná

Letošní jubilejní, 20.ročník festivalu pořádala Matice slezská v sobotu 7.7.2012. Konečně jsme se dočkali po několika deštivých letech krásného slunečného počasí. Program probíhal dle připravené dramaturgie.

V 15 hodin byl slavnostně zahájen kapelou Blaf, Josefem Mlokem Grimem a předsedkyní Matice slezské tento jubilejní ročník. Kapela Blaf si připravila narozeninovou zdravici a Mendos zazpíval hezkou píseň o Festivalu na pomezí. Program pokračoval vystoupením kapely BG Styl, která za všeobecného veselí vyzvala z obecenstva dámu pro Josefa Mloka Grima, aby pak spolu zatančili velmi ohnivý čardáš. Následovalo vystoupení kapely Welcome Drink, pražské kapely Děsně fajn, netradiční spojení Honzy Vančury a Pavlíny Jíšové, nejlepší keltské kapely z Polska – Carrantuohill s novým obsazením. Hvězdný večer pokračoval vystoupením známé legendy folku – Pavla ŽALMANA Lohonky, který rozezpíval obecenstvo známými písněmi. Překvapením večera pak byla kapela FUNNY FELOWS z Bratislavy, která předvedla na jevišti vskutku originální vystoupení a jejich humor nadchl diváky tak, že tleskali vestoje. Dále účinkovala polská kapela Zgredybilllies, která se stala vítězem v soutěži Moravského vrabce.  Program se díky vytleskaným přídavkům přehoupl přes půlnoc a na pódiu pokračoval program countrybálem se skupinou Bridge. Návštěvníci se rozcházeli za ranního kuropění..

Letošní Festival na pomezí byl úspěšný jak návštěvností, tak i programem. Festival navštívilo na 1.500 diváků..

Jubilejní, 20. festival je za námi a věříme, že se nám ho podaří udržet. Stává se vedle Slezských dnů tradicí a je známý i v zahraničí. 


<<< zpět do archivu úvodní strana >>>

 

Náš tip

Náš tip

Náš tip

Zimní verze